atletizmdunyasi.com: Ana Sayfa
Çok çılgın atladılar

Çok çılgın atladılar

Eugene'deki Diamond Lig GP'sinde üç adım atlama yarışması tarihe geçti.
YGS çıkmış soruları ve çözümlü cevapları için ygs-sorulari.com'u ziyaret edin!

Belgrad notları: 3.gün

Belgrad notları: 3.gün
Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın kapanışında bir Avrupa rekoru çıktı.

Belgrad notları: 2. gün

Belgrad notları: 2. gün
Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın ikinci gününde öne çıkanlar...

Belgrad notları: 1. gün

Belgrad notları: 1. gün
Avrupa Salon Şampiyonası'nın geride kalan ilk gününü editörümüz Erbay özetledi.

Yasemin rahatça finalde

Yasemin rahatça finalde
Avrupa Salon'un ilk seansında 3000 elemesini 8:52 koşan Yasemin Can rahatça kazanıp finale kaldı.

Belgrad başlarken: 7 isim

Belgrad başlarken: 7 isim
Görkemli geçmeye aday Avrupa Salon başlarken katılımcı 567 atlet arasından farklı özellikleriyle seçtiğimiz yedi isim...

Teknik dallara sıkı baraj

Teknik dallara sıkı baraj
Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 2017 barajları belli oldu. Özellikle teknik branşlarda barajlar hayli yüksekte seyrediyor.

Özet: Paralimpik 2016

Özet: Paralimpik 2016
Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda atletizm mücadelesine katılan 10 Türk atletin altısı ilk 8 görürken, tek madalya geldi.

Diamond Lig'de en başarılı yıl

Diamond Lig'de en başarılı yıl
Yedinci yılı geride kalan Diamond Lig'de 2016, Türkiye atletlerinin en başarılı sezonu oldu.

Diamond Lig: 2016 galipleri

Diamond Lig: 2016 galipleri
14 ayaktan oluşan Diamond Lig sezonu Brüksel'de tamamlandı.

Morris rekoru zorladı

Morris rekoru zorladı
Brüksel'deki sezonun son Diamond Lig mücadelesinde Sandi Morris, sırıkla atlamada dünya rekoru denedi.

Zürih DL: Görünüm

Zürih DL: Görünüm
Diamond Lig'de iki perdeli kapanışın ilk etabı Zürih'te 16 dalda birinciler belli olacak.

Jebet'ten su engelli rekoru

Jebet'ten su engelli rekoru
Kenya kökenli Bahreynli Olimpiyat şampiyonu Ruth Jebet, Paris'te 3000 su engelli dünya rekorunu yeniledi.

Rio 2016'nın rekor dökümü

Rio 2016'nın rekor dökümü
Olimpiyat Oyunları'nda 10 günlük atletizm mücadelesinde pek çok rekor kırıldı.

Kipchoge krallığını ilan etti

Kipchoge krallığını ilan etti
Eliud Kipchoge, tarihin en iyi maratoncularından biri olduğunu Rio'da tescil etti.

Mo da eksik bırakmadı

Mo da eksik bırakmadı
Rio'da Usain Bolt'un üçlemesinden sonra Mo Farah da dubleyi tamamladı.

Görünüm: Rio 2016, Gün 9

Görünüm: Rio 2016, Gün 9
Olimpiyatlarda perde kapanıyor. Atletizm stadında son gün yedi final izlenecek.

Bayraklar Jamaika ve ABD'nin

Bayraklar Jamaika ve ABD'nin
Rio'da 4x100 bayrak mücadelelerini Jamaika ve ABD kazandı.

Görünüm: Rio 2016, Gün 8

Görünüm: Rio 2016, Gün 8
Rio Olimpiyatları'nda sekizinci atletizm günü iki yürüyüş finali ve bayrak finallerine sahne olacak.

Bolt'un sekizinci altını

Bolt'un sekizinci altını
Jamaikalı sprinter Usain Bolt, kariyerinin sekizinci Olimpiyat altınını 200 metrede aldı.

Yasmani Olimpiyat üçüncüsü

Yasmani Olimpiyat üçüncüsü
Rio'da Türkiye'nin atletizmdeki ilk madalyası 400 engellide Yasmani Copello'dan geldi.

Görünüm: Rio 2016, Gün 7

Görünüm: Rio 2016, Gün 7
Olimpiyatlarda atletizmin yedinci gününde yapılacak finallere bakış.

Amerikalılar süpürdü

Amerikalılar süpürdü
Atletizmde altıncı gün madalyalarından yedi tanesini ABD alırken, kadınlar 100 metre engellide podyumu kapattılar.

Ramil büyük iş başardı

Ramil büyük iş başardı
Milli atlet Ramil Guliyev, üst üste dördüncü büyük şampiyonada 200 metre finaline çıktı.

Görünüm: Rio 2016, Gün 6

Görünüm: Rio 2016, Gün 6
Rio Olimpiyatları'nda atletizmde altıncı günün görünümü...

Genzebe'ye altın yok!

Genzebe'ye altın yok!
1500 metrenin rekortmeni, Olimpiyat altın madalyasını Faith Kipyegon'a kaptırdı.

Perkovic ve Taylor şampiyon

Perkovic ve Taylor şampiyon
Atletizmde unvan koruyan şampiyonlar arasına Sandra Perkovic ve Christian Taylor da eklendi.

Görünüm: Rio 2016, Gün 5

Görünüm: Rio 2016, Gün 5
Rio'nun beşinci gününde beş final yapılacak.

Altına balıklama!

Altına balıklama!
Shaunae Miller, 400 finalinde Allyson Felix'i geçerken finişe atladı.

Rekorsuz yapamıyor

Rekorsuz yapamıyor
Ünlü Polonyalı atıcı, Rio'da altın madalyayı dünya rekoruyla kazandı.

Görünüm: Rio 2016, Gün 4

Görünüm: Rio 2016, Gün 4
Atletizmde dördüncü gün müsabakalarında beş altın madalya verilecek.
2017 PERFORMANS LİSTELERİ
Erkekler Kadınlar >
100 metre Sydney Siame 9.88
200 metre Akani Simbine 19.95 A
400 metre Steven Gardiner 44.26
800 metre Clayton Murphy 1:43.60
1500 metre Josh Kerr 3:35.99
5000 metre Brett Robinson 13:22.93
10 bin metre Abbabiya Simbassa 28:03.83
Yarı maraton Bedan Karoki Muchiri 59:10
Maraton Wilson Kipsang Kiprotich 2:03:58
3000m su engelli Getnet Wale 8:25.28
110m engelli Yordan L. OFarrill 13.33
400m engelli Abderrahaman Samba 48.31 A
Gülle atma Ryan Crouser 22.15
Disk atma Fedrick Dacres 68.88
Çekiç atma Pawel Fajdek 81.39
Cirit atma Ioánnis Kiriazís 88.01
Dekatlon Lindon Victor 8472
20 km yürüyüş Kaihua Wang 1:17:54
50 km yürüyüş Håvard Haukenes 3:43:40
4x100 bayrak Canada 38.15
4x400 bayrak Empire Athletics 3:00.92
ANKET
Türkiye atletizminde hangisi daha önemli sorundur?




ad tv twitter facebook rss phone